Браун вкарва 31 точки, поставя коша за тайбрека на Корнет, докато Селтикс победи Раптърс със 120-118
AP News | 2023-12-30 | 05:24:18

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун се завърна след отсъствие от един мач, за да вкара 31 точки и захранва Люк Корнет за коша за тайбрека като Бостън Селтикс победи Торонто Раптърс със 120-118 в петък вечер.

След като Скоти Барнс изравни мача на 116 с тройка 47 секунди преди края, Бостън намери Корнет за забивка 32 секунди преди края. Преднината на Бостън беше 119-117, когато Барнс караше по алеята, но не успя да завърши. Намален с три пъти след повторение, което установи, че има нарушение преди последния сигнал, Паскал Сиакам от Торонто отиде до линията с 1,4 секунди преди края. Той направи първия, но пропусна втория, докато Селтикс стопиха оставащото време.

Браун, който пропусна победата на Бостън в продължения в четвъртък, която изпрати Детройт Пистънс до рекордна 28-а поредна загуба поради контузия в гърба , вкара тройки при три поредни притежания през първата четвърт. Стражът на звездите стреля 5 от 6 отвъд дъгата и също така хвана 10 борби.

Дерик Уайт завърши с 21 точки, докато Корнет добави 20 за Бостън, който извърши 16 изхвърляния, което доведе до 22 точки за Торонто.

Селтикс, които бяха без титуляри Джейсън Тейтъм и Кристапс Порзингис заедно с ключовата резерва Ал Хорфорд, подобриха резултата си до 16-0 у дома и притежават най-добрия рекорд в лигата (25-6). Бостън спечели петата си поредна и 10-та игра от 11 опита.

Бостън водеше с 15 на полувремето и имаше двуцифрен ръст навлизайки в четвъртата четвърт. Когато Денис Шрьодер отбеляза 3 от дясното крило, Торонто имаше първата си преднина от първата четвърт при 104-102 при оставащи 8:18.

Барнс поведе Торонто с 30 точки при 7 от 15 от 3, докато Сиакам отбеляза 28. Бостън спечели и трите срещи този сезон срещу Торонто.

Раптърс: В Детройт в събота вечер за финала на гостуване от три мача пътуване.

Селтикс: В Сан Антонио в неделя вечер.